Description
Dark Bronze Area Light Gen 6 – 150W 5000K with on/off photocell Cap 277-480V
Model: E2-SB-G6-150W-50K-480V-P-DB
📄 Download Spec Sheet (PDF)
Photocell: On/Off Cap Prewired
| Wattage | 150W |
| Voltage | 200-480V |
| CCT | 5000K |
| CRI | > 70, > 80 |
| Lumens | 19500 lm |
| Dimensions | 441 × 322.95 × 67.50 mm (17.36" × 12.71" × 2.66") |
| Listings | IP65 Rating, UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Dark Bronze Area Light Gen 6 – 150W 5000K with on/off photocell Cap 277-480V
| Wattage | 150W |
|---|---|
| Voltage | 200-480V |
| CCT | 5000K |
| CRI | > 70, > 80 |
| Lumens | 19500 lm |
| Dimensions | 441 × 322.95 × 67.50 mm (17.36" × 12.71" × 2.66") |
| Listings | IP65 Rating, UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.