Model: E2-DL-COM-8IN-12/16/22W-30/40/50K-E
📄 Download Spec Sheet (PDF)
| Wattage | 12W / 16W / 22W |
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 1200 lm / 1600 lm / 2200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 10.31"C × 4.88"H |
| Listings | cETLus, Energy Star, FCC, CE, & RoHS Compliant |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
| Wattage | 12W / 16W / 22W |
|---|---|
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 1200 lm / 1600 lm / 2200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 10.31"C × 4.88"H |
| Listings | cETLus, Energy Star, FCC, CE, & RoHS Compliant |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.