Model: E2-LS-WIDE-4-36/40W
📄 Download Spec Sheet (PDF)
| Wattage | 36W / 40W |
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 4680 lm / 5200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 1206 ×115 × 91 mm (48" × 4.53" × 3.58") |
| Listings | UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
| Wattage | 36W / 40W |
|---|---|
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 4680 lm / 5200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 1206 ×115 × 91 mm (48" × 4.53" × 3.58") |
| Listings | UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.