Description
LED Slim Area Light Gen 6 – Wattage Select 200W/240W/300W and CCT Select 3000K/4000K/5000K 0-10V Dimming 100-277V Fixture
Model: E2-SB-G6-200/240/300W-30/40/50K-277V-DB
📄 Download Spec Sheet (PDF)
| Wattage | 200W / 240W / 300W |
| Voltage | 100-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 70, > 80 |
| Lumens | 26000 lm / 31200 lm / 39000 lm |
| Dimensions | 638.28 × 350 × 72 mm (25.13" × 13.78" × 2.83") |
| Listings | IP65 Rating, UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
LED Slim Area Light Gen 6 – Wattage Select 200W/240W/300W and CCT Select 3000K/4000K/5000K 0-10V Dimming 100-277V Fixture
| Wattage | 200W / 240W / 300W |
|---|---|
| Voltage | 100-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 70, > 80 |
| Lumens | 26000 lm / 31200 lm / 39000 lm |
| Dimensions | 638.28 × 350 × 72 mm (25.13" × 13.78" × 2.83") |
| Listings | IP65 Rating, UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.