Model: E2-LS-STD-4-24/32/40W-M-E
📄 Download Spec Sheet (PDF)
| Wattage | 24 W / 32 W / 40 W |
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 3120 lm / 4160 lm / 5200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 1220 × 75 × 83 mm (48.03" × 2.95" × 3.26") |
| Listings | UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
| Wattage | 24 W / 32 W / 40 W |
|---|---|
| Voltage | 120-277V |
| Dimming | 0-10V |
| CCT | 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 3120 lm / 4160 lm / 5200 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 1220 × 75 × 83 mm (48.03" × 2.95" × 3.26") |
| Listings | UL and DLC® Premium |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.