Model: E2-WP-M-20W-30/40/50K-E-BK
📄 Download Spec Sheet (PDF)
Emergency Battery: 90+ mins
Switchable Photocell: Enable or disable photocell with on/off switch.
| Wattage | 20W |
| Voltage | 120-277V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 2600 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 246.8 × 165.1 × 62.7 mm (9.7" × 6.5" × 2.5") |
| Listings | DLC Standard, IP65 Rating, UL Listed |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
| Wattage | 20W |
|---|---|
| Voltage | 120-277V |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | > 80 |
| Lumens | 2600 lm |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Dimensions | 246.8 × 165.1 × 62.7 mm (9.7" × 6.5" × 2.5") |
| Listings | DLC Standard, IP65 Rating, UL Listed |
| Warranty | 5-Year Manufacturer's Warranty |
Your email address will not be published.
Reviews
There are no reviews yet.